Rdzawe plamienia przed okresem i zmiana charakteru miesiączki

witam.3 dni przed miesiaczka miałam dziwne rdzawe plemienia okres zaczął się niby na czas ale pierwsze dwa dni to była brazowa krew z sluzem po 2dniach zaczęła lecieć normalna czerwona najpierw było bardzo skąpo a później zaczęło chwilami bardzo dużo wypływać że całą podpaske zalalo po 4 dniach od miesiaczki jest śluz z krwią.Co się dzieje?nie wiem co robić proszę o odpowiedź

Witam! Tego typu plamienia mogą pojawić się zarówno kilka dni przed jak i po miesiączce. Wiążą się zazwyczaj z rozregulowaniem równowagi hormonalnej (stres, przeziębienie) i nie są powodem do niepokoju. Proszę jednak pamiętać, że każda kobieta powinna mieć regularnie przeprowadzane badanie ginekologiczne, które wykrywa ewentualne dysfunkcje i schorzenia narządów rodnych.