Refluks i duża nadwaga

witam mam pytanie czy refluks wywolany w moim przypadku nadwaga spora 12 kg a jestem niski bedzie mi juz zawsze doskiwierac ??i czy moze sie objawiac brakiem apetytu i nudnosciami i dziwnym bulem w kaltce na wysokosci sudków podczas przechodzenia pokarmu?odkad biore lek emanera 20 mg to apetyt wrucil mdlosci nie ma i diete stosuje zrzucam balast:)te bule w klatce tez coraz zadziej mecza pije len.czy przejdzie mi to gdy osiagne swoja dawna wage 168kg?prosze o odp

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dolegliwości moga ustapić, ważna jest normalizacja masy ciała ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego obwodu pasa.

Pozdrawiam serdecznie