Co może znaczyć ten brak apetytu i mdłości po miesiączkach?

Witam. Jestem kobietą mam lat 25 zauważyłam że już od bardzo dawna kilka dni po miesiącce jest mi bardzo niedobrze , nie mam apetytu i mało brakuje do wymiotów. Oczywiście kilka dni i przechodzi i tak do kolejnej miesiączki . Od czego to może być i gdzie się udać ? Proszę o pomoc . Pozdrawiam .

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez bezpośredniego badania nie można stwierdzić, co może być powodem Pani dolegliwości. W takim przypadku wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Szczegółowy wywiad lekarski w połączeniu z odpowiednimi badaniami powinien dać odpowiedź, co może powodować u Pani tego typu objawy związane z cyklem miesiączkowym. Dzięki tym wynikom możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Odczuwane przez Panią po okresie dolegliwości, takie jak brak apetytu oraz mdłości mogą pojawiać się z wielu różnych przyczyn. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć wszelkie schorzenia o podłożu ginekologicznym. Pomocne może okazać się m.in. usg. W przypadku, gdy badanie ginekologiczne nie da podstaw do niepokoju warto poszerzyć diagnostykę. Czasami tego typu dolegliwości mogą być również spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Dla pewności warto zatem jeszcze udać się na wizytę do endokrynologa, który zleci Pani odpowiednie badania poziomu hormonów.

W przypadku, gdy pod względem ginekologicznym i endokrynologicznym wszystko będzie w porządku, należy sprawdzić, czy przyczyną tych dolegliwości nie są schorzenia układu pokarmowego.

Więcej na temat takich dolegliwości przeczyta Pani w artykułach dostępnych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty

https://portal.abczdrowie.pl/brak-apetytu-bole-zoladka-alergie-infekcja-anemia

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami naszych specjalistów na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-przyczyny-mdlosci-w-okolicach-okresu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mam-robic-z-tymi-nudnosciami-w-wieku-20-lat

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.