Refluks u dziecka urodzonemu w 28 tygodniu ciąży

U mojego syna stwierdzono refluks (urodził się w 28 tygodniu ciąży) podaje mu ranitydyne, karmienie sprawia nam duży problem bo maluszek płacze i jest niespokojny, co jeszcze można zrobić by mu pomóc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Refluks jest naturalną konsekwencją niedojrzałości przewodu pokarmowego u dziecka. Proszę skonsultować się ze specjalistą neonatologiem/pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz ew. zintensyfikuje leczenie. Przede wszystkim należy jednak ocenić technikę karmienia. Być może objawy nie są bowiem wynikiem refluksu.