Refluksowe zapalenie przełyku a zaleganie treści pokarmowej w żołądku

Rozpoznano refluksowe zapalenie przełyku.W usg żołądek duzy z zaleganiem tresci półpłynnej.Po gastroskopii linia Z na wys 2 cm ponad impresje przepony,błona śluzowa o endoskopowych cechach przewlekłego niezytu ( pobrano z tych 2 miejsc wycinki - mucosa antralis normalis.H.pylori (-)uj, oesophagitis 2 gr),Jeziorko śluzowe metne. Stwierdzino ze wynik z wycinkow jest w normie i zapisala tylko tabletki na zmniejszenie kwasów w zoladku i diete po ktorych bol nie ustepil. Jest jakas inna metoda ?

Lek. Tomasz Budlewski

Postępowanie lekarza jest prawidłowe. Na refluks pomaga również np. w przypadku otyłości redukcja masy ciała, jedzenie ostatniego posiłku przed snem co najmniej 3 godziny. Proszę brać leki wg zaleceń czasem trzeba poczekać jakiś czas na efekt.