Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a pozytywny test ciążowy

Witam. Moja dziewczyna od pewnego czasu bierze regularnie tabletki. Dzisiaj jest 3 dzień tygodnia, w którym ma przerwę w braniu tabletek i nadal nie ma krwawienia. Zrobiła 2 testy ciążowe i obydwa wyszły pozytywnie. Czy na pewno jest w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli Pana partnerka zrobiła 2 testy ciążowe i oba były pozytywne, to najprawdopodobniej jest w ciąży. Ostatecznej weryfikacji dokonać może ginekolog - proszę udać się na wizytę. Tabletki antykoncepcyjne maja dużą skuteczność, ale może się zdarzyć "wpadka", zwłaszcza, jeśli kobieta zapominała łyknąć tabletkę lub zażyła ją za późno, miała wymioty lub biegunkę, stosowała inne leki.

Pozdrawiam!