Resekcja korzenia zęba a ból w dziąśle

Witam. Mam problem.Cztery dni temu miałam wykonywany zabieg resekcji korzenia zęba,ponieważ wcześniej ząb był leczony kanałowo (został w nim przepchnięty materiał wypewniający kanał).Po 2latach od leczenia w dziąśle zrobił się torbielek,który nalezało wyczyścić chirurgicznie,jednak nadal ból się utrzymuje!Nie jest to ból związany z założonymi szwami , czy tym zabiegiem,lecz jest to taki sam ból który towarzyszył mi przez ostatnie pół roku przed zabiegiem!Co dalej robić?Czy ból ustąpi z czasem?
KOBIETA ponad rok temu

Do niego należy ocena stanu miejscowego i stwierdzenie czy gojenie przebiega prawidłowo.

Witam. Cztery dni to zbyt krótki okres, by nie czuć żadnych dolegliwości bólowych. Proszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż rana całkowicie się wygoi, Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Najlepiej na to pytanie odpowie lekarz, który wykonywał resekcję. To przecież on widział jak duża jest zmiana i jak przebiegał zabieg. Proponuję zgłosić się do niego. Pozdrawiam

4 dni to za krótko aby oceniać skuteczność zabiegu. Gojenie po resekcji trwa kilka miesięcy. Bardzo ważne podczas zabiegu resekcji jest wsteczne opracowanie i wypełnienie kanałów. Bez tego na pewno będzie niepowodzenie. Trzeba także dokładnie sprawdzić na RTG czy przyczyną nie jest któryś ząb obok.