Rezonans magnetyczny, ból kręgosłupa oraz ćwiczenia na dyskopatię

PROSZĘ O POMOC-OTO WYNIK REZONANSU-CO MAM ROBIC-STRASZNIE MNIE BOLI-LEKI LEDWO DZIAŁAJĄ-NEUROCHIRURG DOPIERO ZA ROK,CZY CWICZENIA NA DYSKOPATIE LEDZWIOWĄ MI POMOGĄ?lumbalizacjiA s1 z wykształceniem pełnego krążka międzykręg,s1s2.na poziomie L5 s1-tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy-dochodząca obustronnie do kor,zeni rdzeniowych,zwęrzająca kanał kręgowy do 10mm.L2 L3L5S1 zmiany ogniskowe do 8mm-mogące odpowiadac naczyniakoM

Opis MRI kręgosłupa : wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatia L5-S1 ze zwezeniem kanału i uciskiem na korzenie nerwowe!
Lumbalizacja S1 to odmiana anatomiczna.
W okresie ostrych bólów: lezenie ze zgiętymi nogami, odciążenia kręgosłupa, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne.
Konieczne dbanie o regularną gimnastyke, wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.
Przydatna rehabilitacja, fizykoterapia i masaże. Jeśli objawy nasilają się , to ponownie Neurolog i może Neurochirurg ...