Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rezonans magnetyczny głowy u 12-latka

Do lekarza neurologa: Co oznacza wpis z badania Rezonansu Magnetycznego głowy dziecka 12-letniego mającego nieustajace bóle głowy: "Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego w obrazach T1, T2-zależnych oraz sekwencji Flair, w 3-ch płaszczyznach. Cech procesu ekspansywnego ani zmian w obrebie istoty białej nie widać. Torbiel szyszynki wlk. 6x4 mm. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony. Powiększony migdałek gardłowy wlk 34x20 mm, odł. od tylnej ściany gardła wyn. 4mm."
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowna Pani, torbiel szyszynki może być przypadkowym znaleziskiem w trakcie badania obrazowego ośrodkowego układu nerwowego, wykonywanym z innych powodów np. bólów głowy. W przypadku, gdy torbiel manifestuje się głównie bólami głowy często nie wdraża się na początku leczenia chirurgicznego. Trzeba wdrożyć odpowiednie leczenie bólu. Powinna Pani być pod stałą kontrolą lekarza specjalisty, który indywidualnie oceni Pani sytuację i zaproponuje najlepsze leczenie lub gdy dojdzie do zaostrzenia objawów. Leczenie chirurgiczne wdraża się wtedy, gdy torbiel uciskając na sąsiadujące struktury prowadzi i prowadzi do wodogłowia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy