Robić siedmiodniową przerwę, skoro zapomniałam wziąć tabletkę w trzecim tygodniu?

Witam. Mam problem takiej postaci, iż w trzecim tygodniu, tabletkę z czwartku wzięłam w piątek, natomiast tabletkę w piątku wzięłam w sobotę łącznie z tabletką z soboty. W sobotę dostałam krwawienia. Nie wiem czy zrobić 7 dni przerwy, czy zacząć natychmiast kolejne opakowanie. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletkę z następnego opakowania należy przyjąć po 7-dniowej przerwie od ostatniej tabletki z poprzedniego blistra. Takie postępowanie jest niezależne od występujących krwawień. Jeśli w dalszym ciągu będą Pani przeszkadzały nieregularne krwawienia (po kilku miesiącach regularnego brania), może Pani poprosić swojego lekarza ginekologa o rozważenie zmiany preparatu.