Rokowania dla dziecka ze stomią

Witam moja córka ma zrosniety odbyt ma zrobiona przetoke- odbytniczo krokowa stomie. dzis odebrałam wynik z kontrastu-gastrografin .wynik zakontrostowany odcinek jelita grubego o prawidłowej szerokosci i proporcjach do poziomu 22m powyżej zamarkowanego odbytu prosze o pomoc na co mam sie nastawiac czy operacje sie uda? czy jest bardzo skomplikowana?
Aleksander Ropielewski

Wygląda na to, że nie powinno być anatomicznych przeszkód w wytworzeniu sztucznego odbytu. Jest to jednak operacja i jak zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia lub powikłań. Zagadnienie życia ze stomią i jej pielęgnacji jest bardzo obszerne i polecam Pani kontakt z poradnią stomijną (lekarze na pewno skontaktują Panią z taką placówką).