Rokowania dla dziecka ze stomią

Witam moja córka ma zrosniety odbyt ma zrobiona przetoke- odbytniczo krokowa stomie. dzis odebrałam wynik z kontrastu-gastrografin .wynik zakontrostowany odcinek jelita grubego o prawidłowej szerokosci i proporcjach do poziomu 22m powyżej zamarkowanego odbytu prosze o pomoc na co mam sie nastawiac czy operacje sie uda? czy jest bardzo skomplikowana?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Wygląda na to, że nie powinno być anatomicznych przeszkód w wytworzeniu sztucznego odbytu. Jest to jednak operacja i jak zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia lub powikłań. Zagadnienie życia ze stomią i jej pielęgnacji jest bardzo obszerne i polecam Pani kontakt z poradnią stomijną (lekarze na pewno skontaktują Panią z taką placówką).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty