Rokowania przy czerniaku złośliwym

Witam U mojej cioci stwierdzono czerniaka złośliwego. Ciocia ma następujące wyniki: Melan A + HMb 54 + S100 + pan ck - P63 - Ema - CK 5/6 - KI 67 + 30% komórek nowotworowych Czy na podstawie ww. wyników można stwierdzić czy są już przerzuty do innych części ciała i jakie są rokowania? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień a bardzo się denerwujemy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Jadwiga

Najwieksze znaczenie rokownicze w czerniaku ma glebokosc nacieku skory przez nowotwor oceniania w dwoch skalach Clarka i/lub Breslowa. W oparciu o samo badanie histologiczne nie mozna stwierdzic, czy chory ma przerzuty. Konieczne sa dodatkowe badania, tj. przeswietlenie klatki piersiowej i usg jamy brzusznej.