Rokowania przy przerzutach do kości

jakie sa rokowania przy przerzutach do kosci(tylko)raka pecherza?

Witam, w onkologii rokowanie określa się w różny sposób - jak czas przeżycia, jako czas 5-letniego przeżycia jako czas do wystąpienia progresji, śmiertelność od choroby zasadniczej, od chorób współistniejących itd - zależnie od przypadku. Generalnie rzecz biorąc - obecność przerzutów pogarsza znacznie rokowanie co do przeżycia, choć nie przekreśla wydłużenia czasu przeżycia przy odpowiedniej kuracji. W przerzutach raka pęcherza do kości można leczyć - 1.operacyjnie (ortopedia), 2. radioterapią, 3. chemioterapią. Rokowanie zależy od ilości, charakteru, wielkości i umiejscowienia przerzutów oraz od ich radio- i chemio- oporności. Pozdrawiam RH