Ropień na górnym tylnim zębie u dziecka

Witam mam pytanie moja 3,5 roczna córka ma ropień na górnym tylnim zębie i ząb jest dziurawy, dwa raz już miała ropień przebijany i dalej ropa się pokazuje dostała tez antybiotyk tylko troche lepiej a bierze go już 8 dni a dentysta mówi że dopóki ropa nie zejdzie to nic nie można zrobić. Nie wiem co dalej robić.Proszę o szybką odpowiedz dziekuję.

Sama antybiotykoterapia 8! dni to trochę chyba za mało.. W zależności od stanu , lekarz podejmie decyzję o leczeniu bądź usunięciu zęba.
Pogląd , że koniecznie trzeba trzymać taki ząb w jamie ustnej ze względów ordodontycznych nie jest już aktualny, ząb stanowi ognisko zakażenia , nie mówiąc o jego wpływie na zawiązek zęba stałego.