Ropień na piersi a antybiotykoterapia

Witam. Od około roku na piersi pojawia się ropień / czyrak / i po podaniu antybiotyku znika pozostaje w piersi grudka i ponownie tworzy się ropień z mocnym zaczerwienieniem. Chodzę od lekarza do lekarza, nic złego nie widzą a problem pozostaje. Nie miałam ani mammografii ani biopsji. W tej samej piersi są jeszcze dwie małe zmiany /twarde/. Proszę o odpowiedź co mam robić. Pozdrawiam. Danuta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wielokrotna antybiotykoterapia jest skuteczna tylko czasowo, to być może konieczne będzie chirurgiczne usunięcie zmiany (ropnia) wraz z torebką. Zabiegowa forma terapii powinna bowiem spowodować trwałe usunięcie zmiany. Jeśli jednak w tej samej piersi ma Pani dwie inne zmiany, to konieczna jest ich dokładniejsza diagnostyka. Przede wszystkim powinno być to USG lub mammografia. Być może konieczne będzie także wykonanie biopsji. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym - to on powinien pokierować dalszym postępowaniem/procesem diagnostycznym.