Menopauza a piersi

Jestem kobietą, mam 42 lata. W styczniu tego roku stwierdzono u mnie ropnia prawej piersi, który został nacięty w szpitalu, potem miałam kurację antybiotykiem. To był drugi przypadek w przeciągu miesiąca ta sama pierś i też ropień. Byłam na pierwszej wizycie u onkologa, jestem po mammografii i czekam na wynik. Mam czasami bóle w piersi w postaci rwania lub ukłucia, czasami jest wyciek, ale jest lepiej. Mam prośbę - czy mogą oznaczać te objawy coś złego? Chciałabym powiedzieć, iż jestem w okresie menopauzy. W miarę regularne miesiączki miałam do sierpnia, od tego czasu miałam w grudniu, a ostatnią w lutym przez jeden dzień. Czy te dwie sprawy mogą się łączyć? Mam wrażenie, że mój stan zdrowia się pogorszył.

Witam serdecznie!

Menopauza jest szczególnym okresem zmian hormonalnych w organizmie kobiety, co może wpływać na tkankę piersi. Po 40 roku życia rośnie ryzyko zmian złośliwych w piersiach, ale także niezłośliwych - łagodne guzy, torbiele oraz zwyrodnienie tkanki piersi (mastopatia).

Z pewnością jednak dwukrotne powstanie ropnia w piersi jest niepokojące, najważniejsze, że jest Pani w trakcie diagnostyki. Proszę dać znać, jak będzie Pani znała wynik mammografii.

Pozdrawiam serdecznie