Mammografia, kontrola a zaniedbanie

Witam! 12 lat temu miałam mammografię i wykryto u mnie jakieś zmiany. Lekarz kazał mi przychodzić co 3 miesiące, a ja to zbagatelizowałam i teraz jestem zapisana na mammografię. Czy mam się czego obawiać? Dodam jeszcze, że ta pierś mnie boli, jak ją dotykam. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dwanaście lat to długi okres czasu. Szkoda, że nie podala Pani swojego wieku - ryzyko zmian złośliwych w piersiach rośnie wraz z wiekiem. Aby przekonać się, czy wszystko w piersiach okej i co się dzieje, musi Pani poczekać na wynik mammografii i konsultacji z lekarzem.

Bolesność piersi może wynikać z różnych przyczyn - zarówno zmian hormonalnych, zwyrodnienia tkanki piersi, zmian łagodnych lub złośliwych, lub przyczyn niezwiązanych z piersiami (zmiany w kręgosłupie itp).

Proszę dać znać po wynikach.

Pozdrawiam serdecznie