Czy ból piersi oznaczać może zmiany nowotworowe?

Mam 27 lat, jestem mamą. Czasami boli mnie pierś i nie jest to ból związany z menstruacją - czy oznacza to, że mam jakieś zmiany nowotworowe?

Witam serdecznie,

Bolesność piersi to częsta przypadłość kobiet. Czasami trudno znaleźć uchwytną przyczynę, czasami ból jest związany z zaburzeniami hormonalnymi bądź łagodnymi zmianami w piersiach.

Ból nie jest charakterystycznym objawem nowotworu. Jeżeli chce Pani się przekonać, że wszystko jest w porządku, proszę odwiedzić ginekologa, który Panią zbada i zaleci ewentualne badania dodatkowe (USG piersi).

Pozdrawiam serdecznie