Ból piersi od strony pach, a także nad piersiami - jakie mogą być przyczyny?

Witam,

Mam 19 lat i od kilku dni dolega mi pewien problem. Odczuwam ból w piersiach od strony pach, a także nad piersiami. Zastanawiam się czy to mogą być węzły chłonne. Ból odczuwam nawet bez dotykania. W ciąży nie jestem, jak podejrzewam, ponieważ dostałam miesiączkę, a także robiłam test ciążowy. W lewej piersi odczuwam guzka, który jest najbardziej bolesny.

Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Bolesność piersi może mieć związek z zachwianiem równowagi hormonalnej w organizmie, może też zależeć od innych czynników, np. od zmian zwyrodnieniowych  lub skrzywienia kręgosłupa.
Generalnie aby przekonać się co dolega Pani, należałoby zebrać dokładny wywiad oraz zbadać Panią. Zachęcam więc do wizyty u ginekologa, gdyż przez internet oba działania nie są możliwe.

Pozdrawiam serdecznie