Ropienie z jednej dziurki nosa a zabieg pod narkozą

Dobry wieczor. Moj 4-letni synek od kwietnia ma katar (najprawdopodobniej rope) z jednej dziurki. Mieszkamy w Wielkiej Brytanii, bylismy u laryngologa kilka dni temu, na poczatek tygodnia synek ma miec badanie przeprowadzone pod narkoza (lekka, jak jestesmy zapewniani, zabieg bedzie trwal ok. 20 minut). Wczesniej synek nie mial przeprowadzonych zadnych innych badan - zadnych wymazow, przeswietlen czy czegokolwiek innego. Czy w Polsce tez dzieci od razu sa kierowane na badanie pod narkoza? dziek

Pewnych badań u dzieci nie da się wykonać bez znieczulenia. Chodzi o nieruchomość głowy, więc z tego powodu wykonywane jest znieczulenie. W Polsce też.