Nieżyt nosa a narkoza

narkoza a nieżyt nosa. co jeśli mam katar, czy moge miec podana narkoze? albo jak przyjmuje zbyt mala ilosc plynow ( mialam wczesniej problem z nerkami) czy to nie przeszkadza ze krew bedzie zbyt gesta? i jeszcze jak to jest w przypadku podwyższonego cisnienia krwi, bo podczas wysilku szybko sie mecze. prosze o odpowiedz

Witam!
Po pierwsze zależy czy to nieżyt nosa alergiczny czy infekcyjny, w przypadku infekcji znieczulenia się nie przeprowadza. Gęsta krew w zabiegu nie przeszkadza, poza tym można zawsze podać płyny dożylnie, w zasadzie zakaz przyjmowania płynów oznacza pusty żołądek, a o to przy znieczulaniu chodzi. Nie powiedziała pani jaki problem z nerkami, bo takowych może być duża ilość, jedne mają wpływ na znieczulenie, drugie nie, tak naprawdę nam anestezjologom chodzi o wydolność nerek. Jeżeli pani się męczy przy chodzeniu to tak naprawdę potrzebna jest ocena kardiologiczna wydolności serca, bo samo nadciśnienie tętnicze jeżeli jest kontrolowane nie jest przeciwwskazaniem do znieczulenia.
Pozdrawiam.