Przewlekłe infekcje układu oddechowego, zapalenie błony śluzowej żołądka, nieżyt nosa, duszności i arytmia a zabieg chirurgiczny

Czy : przewlekłe infekcję układu oddechowego, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, alergiczny nieżyt nosa, zapadnięta klatka piersiowa, duszność, guzek pozapalny, arytmia przeszkodzi w zabiegu chirurgicznym jeśli zostaną zachowane środki ostrożności ?

O tym czy można przeprowadzić zabieg w odpowiednim znieczuleniu musi zadecydować anestezjolog. Dla chirurga powyższe schorzenia raczej nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Witam. Przede wszystkim zabieg nie może zaszkodzić - stąd badania wydolności organizmu przed znieczuleniem i ocena internistyczna. W razie braku możliwości wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym można jeszcze pokusić się w znieczuleniu zewnątrzoponowym