Ropna krostka i odczyn poszczepienny u 10-miesięcznego dziecka

Moja córeczka po otrzymaniu szczepionki BCG miała odczyn poszczepienny. Pod pachą pojawił się guz wielkości jaja przepiórczego towarzyszyło temu powiększenie sutka lewego. Guz zmniejszył się i pojawiła się krostka która pękła. Po jakimś czasie sutek się zmniejszył a rana zagoiła. Gdy córka skończyła 10 miesięcy sutek znów się powiększył a po tygodniu pod pachą pojawiła się ropna krosta, która jeszcze nie pękła. Gdzie się z tym udać i czemu znów zbiera się ta wydzielina?ByliśmyPediatraOnkolog

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.