Ropne pęcherze na palcu u nogi

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Od jakiś dwóch tygodni mam na dużym palcu u nogi kilka ropnych pęcherzy. Kiedy stoję na tym palcu on trochę boli. Dzisiaj kiedy wróciłam z lasu jeden z tych pęcherzy pękł i leciała mi krew. Do tego od dwóch dni mam powiększony węzeł chłonny pod lewą pachą i temperaturę prawie 38 stopni. Dodam że mam 23 lata.

Aleksander Ropielewski

Pani opis jest nieprecyzyjny i nie jestem w stanie udzielić Pani konkretnej odpowiedzi. Być może ma Pani zastrzał lub infekcję bakteryjną. Sugeruję kontakt z chirurgiem, który podejmie decyzję odnośnie konieczności opracowania chirurgicznego rany lub leczenia zachowawczego.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski