Rotacyjna skolioza kręgosłupa
Witam, proszę o interpretację opisu RTG. Mam 24 lata. RTG kręgosłupa L-S - rotacyjna skolioza kręgosłupa L. - zmniejszenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa L. - wysokość trzonów i tarcz międzykręgowych w normie - stawy krzyżowo-biodrowe w normie - prawidłowa struktura objętych badaniem kości. Co konkretnie mi dolega oraz w jaki sposób to powinno się ewentualnie leczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Agnieszka
24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie skrzywienia w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wynik badania powinno się interpretować w oparciu o obraz kliniczny oraz wyniki innych badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.