Róża przyranna po zabiegu ablacji żylaków

28 marca miałam zabieg ablacyjny na żylaki. Było wszystko dobrze. Około 20 maja noga się zaczerwieniła, więc udałam się do lekarza prowadzącego. Stwierdził- różę przyranną. Przez dwa tygodnie brałam Duomox, obecnie do 20 czerwca biorę Forcid 1000. Smaruję miejsce ibalginem sport, ale noga jest zaczerwieniona. Czytam trochę, więc zdaje sobie sprawę, że to choroba trudna do wyleczenia. Niemniej jednak proszę o jakąś radę. Pozdrawiam Bożena, lat 54

Oczywiście taki stan radziłbym skonsultować jeszcze bezpośrednio z chirurgiem najlepiej naczyniowym, aby wykluczyć czy podłożem objawów nie jest zakrzepica żył. Być może konieczne okaże się wykonanie USG Dopplera żył. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.