Rozcięcie i stłuczenie dolnej wargi

W wyniku nieszczęśliwego upadku, rozcięłam i stłukłam sobie dolną wargę od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Na drugi dzień zrobiło mi się w tym miejscu grubienie i na miejscu dość głębokiego rozcięcia dziwne biały coś, jakby tworzył się strup. Co mogę zrobić aby rana szybciej się zagoiła? Czy zostanie mi po tym blizna?

Wszystko zależy od rozległości rany i jej głębokości. trudno powiedzieć coś nie widząc rozcięcia. W miejscu zgrubienia jest zapewne krwiak. Jeżeli rana jest duża i nie została oczyszczona i zaopatrzona to blizna jest prawdopodobna. Jeżeli rana jest płytka to może zagoić się bez widocznej blizny. Może Pani kupić w aptece krem/maść aby rana się szybciej zagoiła. np. żel z arniką albo Unigel. Wybór jest duży.