Rozmycie w polu widzenia przy korekcie astygmatyzmu

Czy jest to normalne, że przy skorygowaniu astygmatyzmu soczewkami na słabszym oku mimo korekty widać można minimalne rozmycia? Absolutnie nie przeszkadzają i można normalnie czytać.

Witam.soczewkami kontaktowymi? Jezrli tak to soczewka toryczna totuje sie na rogowce.jezrli do 5 stopni to jest to dopuszczalne.natomiast przy soczewkach okularowych jest strefa aberracji sferycznej i chromatycznej z boku s kla i przez tę czesc widzimy niewyraznie.pozdrawism i wesolych swiat