Różnice między MR głowy i angio MR

Witam, zostałam skierowana na badanie MR głowy oraz angio MR głowy. Czym różnią się te badania? Czy najpierw mogę wykonać jedno z nich a za jakiś czas kolejne? Które z nich jest bardziej obrazowe? Być może warto jest wybrać jedno z nich. Niestety są to dość drogie badania i ciężko jest wykonać 2 jednocześnie.

Witam serdecznie,

W przypadku badaniu MRI głowy oceniane są wszystkie struktury mózgowia zobrazowane w badaniu. Angio-MRI z kolei jest specjalistycznym rodzajem badania MRI, w którym zostaną ocenione struktury naczyniowe mózgu. Oba badania są o dużej wartości diagnostycznej. Jeśli ma Pani skierowanie na oba rodzaje badań to należy wykonać je oba. Jeśli Pani boi się ze sa one szkodliwe dla zdrowia, przez co Pani chce wykonać najpierw jedno badanie a potem dopiero drugie, to proszę się nie bać. Wszystkie badania MRI są badaniami bezpiecznymi dla zdrowia, ponieważ wykorzystują do obrazowania zjawisko rezonansu magnetycznego a nie jak np. w badaniu TK czy RTG promieniowanie rentgenowskie. Może Pani wykoanc badania oba w jednym tygodniu bez obaw. Może Pani jeszcze o tym porozmawiać z radiologiem w Pracowni MRI, która badanie ma wykonac.

Pozdrawiam.