Badania odcinka lędźwiowego kręgosłupa

witam.od bardzo długiego czasu mam duże problemy z kręgosłupem ,dlatego tez chciałbym wiedzieć co lepiej obrazuje odcinek lędżwiowo-krzyżowy mr czy tk? chciałbym także wiedzieć czy w przypadku mr kontrst poprawia jakość badania?

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o diagnostykę struktur miękkich kręgosłupa np. krążki międzykręgowe, dokładniejszym badaniem jest badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny), natomiast w przypadku diagnostyki struktur kostnych np. trzony kręgów, wówczas należałoby wykonać badanie TK. Podanie środka kontrastowego daje możliwość zróżnicowania zobrazowanej zmiany. Decyduję o tym lekarz zlecający badanie lub radiolog w Pracowni w trakcie badania.
Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.