Różowe plamienie - czy dzieje się coś złego?

Mam 38 lat, mieszkam na Islandii, gdzie ciążę traktuje się poważnie dopiero od 12 tyg., jestem w 8 tyg. ciąży, tydzień temu byłam u lekarza i tylko przeprowadził ze mną wywiad, nawet nie zostałam zbadana, strasznie się martwię, ponieważ w ostatniej ciąży miałam dość mocną gestozę, wszystko skończyło się dobrze, córka urodziła się w 38 tyg. ciąży i ważyła 3 kg.
Minęło 8 lat znów, jestem w ciąży, bardzo się cieszę, ale też martwię, czy wszystko będzie dobrze, już zażywam 2 razy dziennie A*** i dziś przypadałby mi drugi dzień kolejnej miesiączki. Boli mnie brzuch, nie tak mocno jak zwykle, krzyż też daje się we znaki i dlatego pojawiło się plamienie koloru różowego, nie jest obfite, widoczne przy podcieraniu na papierze toaletowym, czy coś złego się dzieje?
Bardzo się martwię. Proszę o poradę.

Witam serdecznie,
każde plamienie/krwawienie w ciąży powinno być skonsultowane przez ginekologa. Niestety może to być objaw poronienia. Chociaż nie zawsze tak jest. Na początku ciąży plamienia zdarzają się dość często. Mogą być one wynikiem nadmiernego wysiłku fizycznego, stresu lub zbyt małego stężenia progesteronu. Wówczas wskazane jest przyjmowanie leków. Jaka jest przyczyna plamienia w Pani przypadku, nie można określić bez badania ginekologicznego.
Lek z grupy B-blokerów, który Pani przyjmuje, jest przeciwwskazany w ciąży. Jednak nie należy go samodzielnie, gwałtownie odstawiać. Powinna to Pani skonsultować z prowadzącym ginekologiem.
Pozdrawiam