Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Różowo-czerwone znamię na dekoldzie

Jakies 3 lata temu miałam dość mocny trądzik na biuście , po jednym z pryszczy został mi na dekoldzie czerwony ślad, nie zwracałam na to większej uwagi,jednak teraz po 3 latach ten ślad nie znika, ma srednice ok 5 mm, troche wystaje ponad skóre , jest różowo-czerwony i widzę ze gdy sie opale lekko zmienia kolor. Troche się martwie bo mam 20 lat a tyle słyszy się o tych znamionach ktore ewoluują w raka, dlatego chciałam spytać czy takie małe znamie w takim wieku moze byc groźne?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Witam, z opisu wynika, że jest to keloid. Należy wykonać zabieg iniekcji niewielkiej ilości sterydu w czerwony punkt i keloid ulegnie wchłonięciu z pozostawieniem niewielkiego śladu. Potem proponuję zabiegi laserami frakcyjnymi: fraxel, mosaic, CO2. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy