Rozpoznanie dni płodnych

Witam. Mam pytanie, moja dziewczyna ma objawy przed okresowe (sprawdzone już - po kilku miesiącach takie same) typu . zwiększenie piersi i jednocześnie wrażliwość na dotyk + śluz - wiadomo. Czy jeżeli mam wątpliwości co do śluzu , nie widzę tzw "kurzego jajka", jest całkowicie inny w dotyku, mogę scharakteryzować dni niepłodne po objawach miesiączki? W tym wypadku zwiększenie się piersi + bolesność itd. Czy tylko po śluzie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tego typu metody do diagnozowania dni płodnych są obarczone dużym ryzykiem. W celu ustalenia owulacji warto skorzystać z testów dostępnych w aptece bez recepty lub porady ginekologa.