Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozprzestrzeniająca się wysypka na całym ciele

Mam dziwną wysypkę na ciele. Z początku pojawiła się tylko na brzuchu z czasem dostrzegłem i na stopie w okolicy kostki. Obecnie jest na dolnych partiach nóg za kolanem, na plecach oraz ramionach z dłońmi łącznie. Wysypują swędzi jakiś czas po ciepłym prysznicu, jeśli nie smaruje kremem (lekarz przepisał mi kremy takie jak: Tretinoin Cream, Elidel, Tormentiol, Clotrimazolum) najbardziej dziala Tretinoin a reszta praktycznie nie działa. Azs wykluczone. 2-3 miesiące brałem fluconazol w tabletkach
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny opisanych zmian, co oznacza, że nie jestem w stanie postawić konkretnej diagnozy. Z zamieszczonego opisu wynika jednak, że jest Pani pod opieką dermatologów. Proszę zatem postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy