Rozwijanie się wirusa cytomegalii

Witam, mam pytanie odnosnie wirusa cytomegalii cmv. Odebralam wyniki i jestem obecnie chora. Tydzien temu przeszlam przeziebienie i to byly prawdopodobnie objawy cmv. Wszedzie pisza,ze wirus cmv rozwija sie od 3 tygodni do 3 miesiecy. Co to znaczy? Ze do zarazenia doszlo 3 tygodnie przed wystapieniem objawow i wykrycia jego obecnosci we krwi, czy ze po wystapieniu objawow rozwija sie od 3 tygodni do 3 miesicey? Po jakim czasie od zakazenia pojawiaja sie przeciwciala? Z gory dziekuje za odpowiedz

Magdalena StusiĹska

Witaj.
Przeziębienie może być spowodowane wieloma wirusami i nie musi to koniecznie być wirus CMV. Natomiast przeciwciała występują u dużego odsetka ludzi w populacji, którzy przeszli zakażenie bezobjawowo.