RTG kręgosłupa 15-latki

Witam. Odebrałam zdjęcie rtg kręgosłupa córki w którym jest opis ,spłycenie fizjologiczne lordozy lędzwiowej co to oznacza?Córka ma 15 lat i bardzo narzeka na ból kręgosłupa.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Kręgosłup ma swoje naturalne krzywizny - lordozę szyjną i lędźwiową oraz kyfoze piersiową. Spłycenie lordozy to nic innego jak zmiana krzywizny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym z łukowatej na bardziej płaską. Wskazana konsultacja ortopedyczna.