RTG kręgosłupa lędźwiowowo-krzyżowego u 44-latki

Witam. Dostalam rtg kregosl.ledzw krzyzowego. Prosze o info co oznacza i czym to sie je kregi przejsciowe pogranicza piers-ledzw ze szczatkowym zebrami XII lub hyperplastycznymi wyrostkami poprz. Kregi przejsciowe pogranicza ledzw-krzyz. Hemiskralizacja lewostr. L5 lub hemilumbalizacja prawostr. S1z asynetr. Wyrostkami poprz.i tarcza przejsciowa zmiany zwyrodnieniowew stawachmiedzywyrostkowych pogranicza ledz.krzyz. do lekarza mam zapis za 4 tyg. I nie wiem co oznacza opis dziekuje Beata

To są odmiany rozwojowe kręgosłupa, które ma Pani od urodzenia. Zwykle nic się z tym nie robi. Zmiany takie mogą wpływać na mechanikę kręgosłupa zwiększając ryzyko wystąpienia zmian zwyrodnieniowych, przeciążeniowych itd.