RTG kręgosłupa szyjnego i pogorszenie siły w rękach

Witam. Zrobiłam RTG kręgosłupa szyjnego, ponieważ czuję znaczne pogorszenie siły chwytania i zmniejszą władzę w dłoniach co sprawia kłopot w sprawnym pisaniu i nie tylko. Wynik: Dolny odcinek kręgosłupa szyjn. ustawiony w lekkiej niefizjologicznej kifozie.Tarczka międzykręgowa C5-C6 nieco węższa, co może być wynikiem dyskopatii z zajęciem stawów unkowertebralnych na tym poziomie, poza tym kręgosłup szyjny rtg bez uchwytnych zmian. Jakie badania powinnam jeszcze ewentualnie zrobić?

Dzień dobry,
badanie rtg pokazuje jedynie obraz anatomiczny, w dodatku w ograniczonym stopniu, dlatego ma małą wartość diagnostyczną. Potrzebuje Pani kompletnego badania, wykonanego przez osobe zajmującą się problemami narządu ruchu: fizjoterapeuta, terapeuta manualny, lekarz ortopeda.
Po takim badaniu będzie można postawić hipotezę o przyczynach Pani dolegliwości i zdecydować o terapii lub daldszej diagnostyce.
pozdrawiam