Wynik RTG kręgosłupa odcinka szyjnego u 35-latki
zrobiłam rtg kręgosłupa odcinek szyjny -spłycenie fizjologiczne lordozy szyjnej ,trzony i przestrzenie miedzy trzonowe do poziomu c6-7 bez ewidentnych przewężeń co oznacza opis i jak zapobiegać

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam. Spłycenie lordozy świadczy o początkowym stadium zaburzenia prawidłowego wygięcie kręgosłupa szyjnego do przodu. Aby zapobiec pogłębianiu zmian należy wzmacniac mięśnie kręgosłupa i podejmować regularna aktywność fizyczna.