Wynik RTG kręgosłupa szyjnego
Witam czy można prosić o małą konsultację zdjęcia a oto treść: Lordoza szyjna zniesiona.Szczeliny międzykręgowe prawidłowo wysokie.Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Poza zniesieniem lordozy szyjnej wynik RTG jest prawidłowy. Fizjologicznie odcinek szyjny kręgosłupa jest wygięty ku przodowi (lordoza) u Pani/Pana odcinek ten jest prosty - zmiana ta może być pourazowa (najczęściej w wyniku wypadku/stłuczki samochodowej - uderzenie w tył lub przód samochodu), ale także w efekcie nieergonomicznej postawy siedzącej przed komputerem. Wynik należy skonsultować z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Jeśli nie występują dolegliwości bólowe lub inne objawy kliniczne, to zmiana nie wymaga leczenia.