Wynik RTG kręgosłupa szyjnego

Witam czy można prosić o małą konsultację zdjęcia a oto treść: Lordoza szyjna zniesiona.Szczeliny międzykręgowe prawidłowo wysokie.Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poza zniesieniem lordozy szyjnej wynik RTG jest prawidłowy. Fizjologicznie odcinek szyjny kręgosłupa jest wygięty ku przodowi (lordoza) u Pani/Pana odcinek ten jest prosty - zmiana ta może być pourazowa (najczęściej w wyniku wypadku/stłuczki samochodowej - uderzenie w tył lub przód samochodu), ale także w efekcie nieergonomicznej postawy siedzącej przed komputerem. Wynik należy skonsultować z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Jeśli nie występują dolegliwości bólowe lub inne objawy kliniczne, to zmiana nie wymaga leczenia.