Zniesienie lordozy w prześwietleniu kręgosłupa szyjnego

Witam,mam 34 lata,ponieważ miewałam często tzw.nerwobóle,które promieniowały mi od ramienia do karku udałam się do lekarza,który zlecił mi prześwietlenie kręgosłupa szyjnego.Okazało się, że mam:"Lordoza zniesiona.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C4 C5 C6.Wysokość trzonów i pozostałych przestrzeni międzykręgowych prawidłowe."Czy jest to poważne schorzenie?czy coś więcej można powiedzieć na podstawie tego opisu? Dziękuję i Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza nieprawidłowe ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa (jest on prosty, a nie łukowato wygięty) dodatkowo obniżone są przestrzenie międzykręgowe. Doprowadziło to do nieprawidłowego ustawienia kręgosłupa i ucisku/drażnienia nerwów rdzeniowych, które dają dolegliwości bólowe. Warto skonsultować wynik badania z lekarzem je zlecającym i zapytać o możliwość rehabilitacji. Schorzenie to dotyka coraz większej liczby osób w populacji - wynika to z nieprawidłowej pozycji siedzącej w pracy, przy komputerze, generalnie siedzącego trybu życia, a także urazów mechanicznych doznanych np. w stłuczkach samochodowych.