Proszę o analizę badania rtg

Proszę o analizę wyniku prześwietlenia rtg: Lordoza lędźwiowa pogłębiona, z poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Wysokość trzonów i szerokość przestrzeni międzykręgowych zachowana. Obecność kręgu przejściowego w pograniczu piersiowo-lędźwiowym pod postacią lumbalizacji Th12-odmiana anatomiczna. Wstawka chrzęstna w obrębie wyrostka poprzecznego lewego Th12. Zarysy krawędzi trzonów gładkie. Nasady łuków zachowane. Czy mam jakieś schorzenie, czy wynik jest w normie? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Z opisu wynika iz ma Pani nadmiernie wygięty kręgosłup w odcinku lędźwiowym (lordoza to łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę brzuszną) - co dodatkowo pociąga za sobą nieprawidłowe ustawienie kości ogonowej.

Poza tym obraz we względnej normie.