Co oznacza zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa kręgosłupa?
Bardzo proszę o interpretację wyniku badania MR kręgosłupa lędźwiowego: Zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa kręgosłupa. Zbliżone do poziomego ustawienie kości krzyżowej. Wysokość trzonów i krążków międzykręgowych oraz ich sygnał prawidłowe. Nie stwierdza się wypuklin krążków międzykręgowych ani ucisku na struktury wewnątrzkanałowe. Szerokość otworów międzykręgowych prawidłowa. Stożek rdzenia prawidłowy. Naczyniaki wielkości 4mm w trzonie kręgu L1 oraz 5 i 12mm w S1. Dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opisano zniesienie fizjologicznej lordozy czyli prawidłowego wygięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, może to powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa. Sugeruję wizytę w poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam