Rwa kulszowa prawostronna i brak poprawy po zastosowaniu leków

Witam, mam pytanie odnośnie rwy kulszowej prawostronnej. Przepisano mi leki: Neurovit(dwa razy dziennie), Aglan 15(raz dziennie) i Mydocalm Forte(dwa razy dziennie). Biorę je od tygodnia i nie czuję żadnej poprawy. Czy to normalne? Czy może leki zaczynają działać po jakimś określonym czasie? Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.

Witam,

sytuacja, którą Pani opisała czasami się zdarza. Leki mogą działać różnie na pacjentów, na jednych silniej, na innych słabiej. Trzeba pamiętać, że farmakoterapia jest tylko jednym z elementów leczenia dolegliwości korzeniowych takich jak rwa kulszowa.
Bardzo istotne jest ułożenie ciała, odpoczynek nocny, pozycja w samochodzie, pozycja przy stole.Szeroko rozumiane działania rehabilitacyjne są nieodzowną składową postępowania leczniczego.
W początkowym okresie leczenia warto wspomóc się lekami. Może zastosowanie innej dawki lub grupy leków byłoby dla Pani korzystniejsze?
Może warto zastosować leki miejscowo w iniekcjach - np preparaty kolagenowe?
Sugeruję by ponownie Panią przebadać, uzupełnić wywiad chorobowy i zintensyfikować działania medyczne.

Dzień dobry,

W przypadku rwy kulszowej ważne jest kompleksowe leczenie. Proponuję skorzystać z zabiegów fizykalnych (TENS, jonoforeza, pole magnetyczne). Skuteczny powinien być również masaż oraz techniki terapii manualnej takie jak: manipulacja, mobilizacja, stretching oraz kinesiotaping. W tym celu najlepiej skontaktować się z fizjoterapeutą, który pracuje terapią manualną. Z domowych sposobów ulgę mogą przynieść ciepłe bądź zimne okłady oraz pozycje ułożeniowe (tzw. pozycja krzesełkowa- zgięte nogi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym).

Pozdrawiam serdecznie.