Rwąca bolesność nogi i biodra u 40-letniego mężczyzny

Moj tata, lat 40 skarży sie na rwacy bol nogi i biodra. Podczas spaceru musi czasem usiąść, bo tak go boli ze nie moze dalej isc. Dawniej trenował bardzo intensywnie piłkę nożna, jednak od 10 lat juz nie ćwiczy. Nie prowadzi zdrowego trybu zycia- pije bardzo duzo kawy i pali, nie je zdrowo. Dawniej (6 lat temu) cierpiał na chorobę alkoholową, jednak juz nie pije. Czy moze byc to spowodowane dawna aktywnością fizyczna, czy to coś poważniejszego... Ciezko namówić go na wizytę do lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić przyczynę konieczne jest badanie lekarskie, proszę udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić konieczność dalszej diagnostyki.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na niewydolność obwodowego krążenia tętniczego lub żylnego lub zmiany w kręgosłupie. Radziłabym namówić tatę na wizytę u lekarza.
Pozdrawiam