Rysunek płucny wzmożony i kopuły przepony o gładkich obrysach w wyniku RTG
Witam, otrzymalam wynik badan RTG ze w lewym dolnym polu plucnym rysunek plucny wzmozony i kopuly przepony o gladkich obrysach.Co to moze oznaczac czy powinna isc z tym do lekarza?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Proszę z podanym wynikiem udać się do lekarza kierującego na to badanie ewentualnie do lekarza pulmonologa. Fakt stwierdzenia wzmożonego rysunku płucnego może świadczyć o wielu sytuacjach klinicznych: zapaleniu płuc, chorobie zawodowej, pylicy, chorobach autoimmunologicznych. Pozdrawiam