Ryzyko ciąży po pierwszym stosunku i przy nieregularnych cyklach

Mam 24 lata, pierwszy raz współżyłam z partnerem. ostatnią miesiączkę miałam 28-31 marzec, a do zbliżenia doszło 11 kwietnia (bez zabezpieczenia). Cykle mam nieregularne (28 dni a czasami nawet 35 dni). Od jakiś 2-3 dni mam objawy: częste oddawanie moczu małymi ilościami, czasami nudności w ciągu dnia, czuje rozpulchnione wejście do pochwy, ogólne zmęczenie, śluz jest tak jakby wodnisty (czuje ciągle jakby mokrość). Czy jest możliwe że zaszłam w ciąże? Czy nie za wczesnie na takie objawy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży zdecydowanie istnieje. Nie ma jednak takiej możliwości, by potwierdzić lub wykluczyć ciążę na podstawie opisanych objawów. Sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.