Ryzyko ciąży po seksie przerywanym

Witam, mam pytanie, bo wczoraj uprawiałam seks przerywany z chłopakiem, którego kocham, ale wyczytaliśmy w internecie, że przez śluz mogło dojść do zapłodnienia. To prawda? Proszę o odpowiedź, bo się niecierpliwie. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną. Istnieje spore ryzyko zajścia przez Panią w ciążę. Jeżeli nie minęło 72 godziny od stosunku, może Pani udać się do ginekologa i poprosić o "tabletkę po". Następnym razem proszę używać skuteczniejszej metody. Więcej informacji znajdzie Pani na naszym portalu poświęconym antykoncepcji abcantykoncepcja.pl.