Ryzyko ciąży po stosunku z prezerwatywą i bez niej

Witam! Mam pytanie. Kochałem się z partnerką w 18 dniu cyklu (zeszyły cykl miał 27 dni). Pierwsze zbliżenie było w prezerwatywie. Po czym poszliśmy spać. Po jakiś 3-4 godzinach doszło do drugiego stosunku, też w prezerwatywie. Lecz po pewnym czasie pękła. Do wytrysku miałem bardzo daleko, a w zasadzie z nieznanych mi przyczyn nie mogłem dojść, a nawet penis mi lekko "opadł" (prawdopodobnie ze względu na ostatnio częste zbliżenia, praktycznie codziennie). Do wytrysku doszło już poprzez petting. Wiem, że plemniki mogły pozostać w cewce czy pod napletkiem. Pytanie: Jaka jest szansa na zajście w ciążę? Bardzo się stresuję, czy nie zostanę ojcem. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Niestety nigdy w takich sprawach nie można mieć całkowitej pewności, ale myślę, że ryzyko ciąży w takim przypadku jest bardzo niewielkie i raczej nie ma tu powodu do niepokoju. Proponuję poczekać do terminu spodziewanej miesiączki i gdyby nie pojawiła się ona to wtedy wykonać test ciążowy. Pozdrawiam!