Ryzyko ciąży podczas stosunku w czasie krwawienia z odstawienia i pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam serdecznie! Mam powazne pytanie : Od lutego tego roku regularnie przyjmowalam tabletki antykoncepcyjne Levomine. 30.09 skończyłam blister, 04.10 pojawiło sie krwawienie z odstawienia a 05.10 w czasie krwawienia odbyłam pełne zblizenie z moim partnerem. Nastepny blister powinnam rozpocząć 08.10 , jednakze z powodu braku dostepności tabletek wzięlam 2szt. wczoraj tj. 11.10. Mam skończone 45 lat. Czy w czasie krwawienia z odstawienia sa dni płodne? Jakie jest ryzyko, że mogłam zajść w ciąże

Elżbieta Rhone

Witam, wszystko zależy od długości Pani cykli. Teoretycznie przy krótkich cyklach istnieje ryzyko zajścia w ciążę współżyjąc podczas miesiączki. Trzeba rownież wziąć pod uwagę, ze pomijając pierwsze tabletki z blistra bardzo obniża sie ich skuteczność. W praktyce jednak szanse na ciąże sa bardzo niskie.